Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca

Pierwszy CPR DAY organizowany przez jednostkę OSP Błonie we współpracy z Gminą Błonie oraz Projektem „Pierwszy Ratownik” pod patronatem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych przeszedł do historii. 

    W ciągu pięciu godzin druhowie z naszej jednostki oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej pokazywali wszystkim chętnym mieszkańcom, jak prawidłowo wykonywać resuscytację krążeniowo oddechową, wykorzystywać AED oraz, jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy w razie zadławienia. Dzięki fantomom wyposażonym w technologię informacji zwrotnej i aplikacji QCPR uczestnicy mogli na bieżąco obserwować swoje postępy w trakcie szkolenia i korygować pojawiające się błędy. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które odwiedziły naszą jednostkę za wspólnie spędzony czas. 

Druhowie z OSP Błonie w ramach promowania CPR DAY odwiedzili też szkoły podstawowe z naszego miasta : Szkołę Podstawowa nr 1, Szkołę Podstawowa nr 3 oraz Szkołę Kolumbus. Z przekazem o sposobach udzielania pierwszej pomocy dotarliśmy do ponad 400 osób,  wliczając w to młodzież szkolną, dzięki czemu udało nam się zaszczepić ideę ratowania ludzi nawet u młodego pokolenia.

Organizacja wydarzeń związanych z CPR Day, w którą  zaangażowanych  było 20 druhen i druhów z naszej jednostki, miała również za zadanie promowanie projektu PIERWSZY RATOWNIK. Czym on jest? To polski odpowiednik First Responder, który działa w wielu krajach świata. Ma on na celu zwiększenie bezpieczeństwa i świadomości pierwszej pomocy w społeczności lokalnej. W jaki sposób? Poprzez stworzenie największej sieci Pierwszych Ratowników, czyli osób przeszkolonych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Osoby te, po otrzymaniu za pomocą systemów teleinformatycznych powiadomienia o zdarzeniu zagrażającym czyjemuś życiu lub zdrowiu, mają za zadanie udać się we wskazaną lokalizację i udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu człowiekowi przed przyjazdem służb ratowniczych. Dzięki Pierwszemu Ratownikowi wzmacniamy najważniejsze ogniwo w łańcuchu przeżycia, jakim jest pierwsza pomoc. Szczegóły projektu znajdą Państwo na stronie https://pierwszyratownik.pl/ - zachęcamy do lektury i przyłączenie się do inicjatywy.

Mamy nadzieję, że tego typu spotkania wejdą na stałe do zadań realizowanych przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Błoniu oraz zachęcą różne instytucje z terenu miasta i gminy Błonie do współpracy w ramach szkoleń.

Życzymy, aby zdobyta  wiedza i umiejętności okazały się nigdy niepotrzebne                     

Tomasz Drapiński
Koordynator Województwa Mazowieckiego
Programu Pierwszy Ratownik

 

 

 

Galeria zdjęć

Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 20 Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 19 Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 18 Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 17 Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 16 Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 15 Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 14 Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 13 Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 12 Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 11 Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 10 Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 9 Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 8 Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 7 Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 6 Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 5 Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 4 Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 3 Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 2 Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.

Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!