Komunikacja autobusowa dostępna w każdej miejscowości Gminy Błonie od 1 stycznia 2026!
Burmistrz Błonia Zenon Reszka, członek zarządu Związku Powiatowo-Gminnego GPA, wraz z sekretarzem Gminy Błonie Przemysławem Kubickim koordynującym działania GPA na szczeblu gminnym od lat konsekwentnie działają na rzecz rozwoju transportu publicznego w Gminie Błonie.
Stawiamy na rozwój zrównoważonego transportu publicznego w całej gminie. Naszym celem jest to, aby każdy mieszkaniec - niezależnie od tego, czy mieszka w Błoniu, czy w mniejszej miejscowości w naszej gminie - miał dostęp do komunikacji autobusowej. - podkreśla burmistrz Zenon Reszka.
23 czerwca przedstawiciele Gminy Błonie i Związku Powiatowo-Gminnego Grodziskie Przewozy Autobusowe wyruszyli w teren nowoczesnym autobusem elektrycznym Solaris Urbino 12 electric, by przetestować propozycje nowych tras komunikacji publicznej w Gminie Błonie, które mają zostać wdrożone od 1 stycznia 2026 roku.
W przejeździe technicznym uczestniczyli: wiceburmistrz Urszula Tkacz, sekretarz Gminy Błonie, Przemysław Kubicki, naczelnik WDiM Rafał Nowak oraz przedstawiciele WOKS i GPA. Celem przejazdu było sprawdzenie proponowanego układu tras pod kątem funkcjonalności, dostępności dla mieszkańców i realnych warunków drogowych.
Zmiany mają poprawić dostępność komunikacyjną i lepiej dopasować rozkłady do potrzeb lokalnych społeczności.
WOA-BP
foto: Facebook/Grodziskie Przewozy Autobusowe


