Tyle cebuli na błońskim targu jeszcze nie było!

Sobota od wielu lat jest w Błoniu dniem, w którym mieszkańcy wybierają się na ulicę Targową, by nabyć świeże owoce, warzywa i inne produkty. Tak było też 28 października 2023 roku. Jednak nie był to zwykły dzień targowy. Przy okazji cotygodniowych zakupów odwiedzający mieli okazję wziąć udział w I Błońskim Dniu Cebuli! 

W naszej gminie od wielu, wielu lat uprawia się bardzo dużo cebuli, a Błonie ma nawet swoją odmianę tego niezastąpionego warzywa - „cebulę błońską”! To właśnie jej Tomasz Królikowski użył, by stworzyć pyszną warzywną zupę i makaron z sosem cebulowym. Była to idealna okazja, byśmy wspólnie docenili aromat, smak i możliwości jakie daje nam właśnie to warzywo. 


Tomasz Królikowski, mistrz kulinarny i prowadzący segmentu kulinarnego w „Pytaniu na Śniadanie” poprowadził na naszym targu dwa pokazy kulinarne, w których zaprezentował jak przygotować serwowane dania, odpowiadał na pytania i udzielał cennych wskazówek dotyczących gotowania, a w tym samym czasie Koła Gospodyń Wiejskich zmierzyły się w konkursie na najlepsze danie z cebuli! Jak się okazało - wszystkie propozycje były równie pyszne, więc Panie stanęły ex equo na pierwszym miejscu, gdzie odebrały z rąk Burmistrza Błonia Zenon Reszki i Tomasza Królikowskiego nagrody. Jeszcze raz ogromnie dziękujemy Kołu Gospodyń w Bramkach, Kołu Gospodyń w Bożej Woli i Kołu Gospodyń z Wyględ za przepyszne dania, serdeczne uśmiechy i wspaniałe nastawienie!


Bardzo dziękujemy naszemu lokalnemu mistrzowi kulinarnemu Tomaszowi Królikowskiemu, który włożył całe serce, pasję i talent w to, by nasze wydarzenie było prawdziwie wyjątkowe, a potrawy przygotowywane dla Państwa pyszne i smakowite. Obietnicy dotrzymaliśmy - nikt nie wyszedł głodny! 


Nasze wydarzenie wsparły lokalne firmy: BIAŁUTY i DAWTONA, którym serdecznie dziękujemy za przekazane produkty, wystrój, obecność i wsparcie! Nasza scena prezentowała się dzięki Wam prawdziwie cebulowo-odlotowo!

Dziękujemy naszym jednostkom organizacyjnym: Zakładowi Usług Komulnaych, Centrum Kultury w Błoniu 
i Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Błoniu za pomoc organizacyjną i techniczną.


Zapraszamy za rok!

 

Galeria zdjęć

IMG_1042 IMG_1043 IMG_1045 IMG_1046 IMG_1048 IMG_1050 IMG_1051 IMG_1052 IMG_1053 IMG_1054 IMG_1055 IMG_1056 IMG_1057 IMG_1058 IMG_1060 IMG_1061 IMG_1062 IMG_1063 IMG_1066 IMG_1070 IMG_1071 IMG_1076 IMG_1077 IMG_1079 IMG_1081 IMG_1082 IMG_1083 IMG_1086 IMG_1087 IMG_1091 IMG_1092 IMG_1097 IMG_1103 IMG_1105 IMG_1106 IMG_1111 IMG_1112 IMG_1113 IMG_1115 IMG_1117 IMG_1118 IMG_1119 IMG_1120 IMG_1121 IMG_1122 IMG_1123 IMG_1124 IMG_1127 IMG_1131 IMG_1136 IMG_1138
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.

Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!