Inauguracyjna Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

Tuż przed końcem roku w czasie przerwy świątecznej odbyło się pierwsze spotkanie Młodzieżowej Rady Miejskiej V kadencji.
Nowo wybrani radni, którzy będą sprawować swoją funkcję do grudnia 2027 roku złożyli uroczyste ślubowanie i odebrali zaświadczenia o wyborze – stając się pełnoprawnymi radnymi.

Inauguracyjną Sesję poprowadził Przemysław Kubicki Sekretarz Gminy a jednocześnie Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej. Na początku spotkania głos zabrał Burmistrz Zenon Reszka, który pogratulował młodym radnym, podziękował im za zaangażowanie w życie lokalnej społeczności i życzył im owocnej pracy w czasie rozpoczynającej się kadencji. Zapewnił też o swojej otwartości i zachęcił młodzież do odwiedzania „dorosłych” sesji rady oraz do wizyt w ratuszu. O swojej przychylności i chęci pomocy mówił też obecny na Sesji Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Wiśniewski.

Aby Rada mogła funkcjonować radni musieli wybrać spośród siebie prezydium, w skład którego weszli: Przewodnicząca: Zuzanna Mięczkowska, Zastępczyni Przewodniczącej: Laura Trelewicz, Zastępczyni Przewodniczącej: Nina Florowska oraz Sekretarz: Julia Kościńska
Chętnych do działania nie brakowało, dlatego komisja skrutacyjna miała pełne ręce roboty. Jedno jest pewne – energii, pomysłów i zaangażowania młodym radnym nie zabraknie!

Gratulujemy wszystkim wybranym, trzymamy kciuki za owocną kadencję i życzymy wielu udanych przedsięwzięć na rzecz młodzieży w naszej gminie.

Galeria zdjęć

image00001 image00007 image00010 image00012 image00013 image00014 image00015 image00018 image00024 image00029 image00030 image00044 image00045 image00046 image00047 image00049 image00050 image00052 image00053 image00054 image00055 image00056
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności