GMINA BŁONIE Ranking "Rzeczpospolitej"

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Ranking "Rzeczpospolitej"Po raz kolejny Gmina Błonie została wyróżniona jako laureat w Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej" 2014 w kategorii Najlepsza Gmina Miejska i Miejsko-Wiejska. W poniedziałek 14 lipca 2014 r. w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie najlepszych władz lokalnych. Gminę Błonie reprezentował Burmistrz Zenon Reszka, który odebrał dyplom z rąk Jerzego Buzka.
"Rzeczpospolita" od lat wyróżnia samorządy, które najlepiej dbają o rozwój lokalny i podniesienie jakości życia swoich mieszkańców. W tym roku była to już 10 jubileuszowa edycja rankingu. W pierwszym etapie na podstawie danych Ministerstwa Finansów jury wybrało 564 samorządy: 250 gmin wiejskich, 250 gmin miejskich i miejsko-wiejskich oraz 64 miasta na prawach powiatu. Do drugiego etapu przeszły te samorządy, które najlepiej zarządzały finansami i najwięcej inwestowały. Drugi etap polegał na wypełnieniu ankiety, którą oceniała Kapituła Konkursowa. Pytania w ankiecie dotyczyły m.in. współpracy z organizacjami pozarządowymi, wydatków mieszkaniowych, bezrobocia, przedsiębiorczości a nawet wyników testów pisanych na zakończenie szkoły przez szóstoklasistów i gimnazjalistów. Po raz pierwszy pytano też o sposoby na walkę z bezrobociem oraz o Kartę Dużej Rodziny. Na podstawie odpowiedzi Kapituła wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach.

W kategorii Najlepszy Samorząd Gmina Błonie znalazła się na 4. pozycji - aż 35 miejsc wyżej niż rok wcześniej! Jednocześnie jesteśmy na pierwszym miejscu wśród gmin Mazowsza we wszystkich kategoriach - kolejna mazowiecka gmina - Mszczonów znalazł się na 6. miejscu, za nim na 12. - sąsiedni Grodzisk Maz. W kategorii gmin wiejskich pierwsza mazowiecka gmina - Wąsewo - jest dopiero na 35. miejscu zaś wśród miast na prawach powiatu - Płock - na 22. Jeśli do tego przypomnimy, że w naszej kategorii ocena obejmuje wszystkie gminy miejskie i miejsko-wiejskie w Polsce - czyli 900 samorządów to mamy nie lada powód do dumy! Ponownie zostaliśmy też wyróżnieni w kategorii Innowacyjne Gminy - na 31. pozycji (o 7 lepiej niż w poprzednim roku) i jako jedyni z powiatu warszawskiego zachodniego.

GALERIA

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.