GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Sukces młodej tenisistki z LKS OLYMP

Sukces młodej tenisistki z LKS OLYMP

Nasza tenisistka Kinga ZIÓŁKOWSKA (Ludowy Klub Sportowy "OLYMP" BŁONIE) odniosła sukces zajmując II miejsce w grze pojedynczej Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Młodziczek, który został rozegrany na kortach RKT Return Radom w dniach 28-29.01.2017 r.

W pierwszej rundzie pokonała Zuzannę RUTKOWSKĄ (ST TieBreak Warszawa) 6/3, 6/0, następnie w ćwierćfinale Nikolę PIASTA 6/0, 6/0, w półfinale Orianę GROTT (Akademia Tenisa MKiT Warszawa) 6/4, 6/2. Po zaciętej walce i dużej ilości gemów na przewagi, w finale Kinga nie dała rady świetnie grającej, rozstawionej z numerem 1 Natalii ŁĘŹNIAK (Krakowski Klub Sportowy OLSZA). Natalia wygrała 6/2, 6/0.

Kinga grając w parze z Kają BRUNZLOW (UKS Okęcie Sport Warszawa) zajęły także II miejsce w grze podwójnej, gdzie po zwycięskim meczu (6/0, 6/1/) przeciwko Gabrieli KRASKA (Stowarzyszenie AG TENIS CHORZOWSKA w Radomiu) i Nikoli PIASTA w finale ich rywalkami były Paulina BATOR (UKS Korona Tenis Kielce) oraz Natalia ŁĘŹNIAK. Po zaciętej walce ze strony Kingi i Kaji to Paulina i Natalia okazały się tego dnia lepsze wygrywając mecz 6/3, 7/6(1). Dla Kingi był to czwarty mecz w tym dniu, na pewno zmęczenie i ból dały się we znaki, ale z drugiej strony uśmiech przy wręczaniu nagród przez sędziego turnieju p. Rafała KOWALSKIEGO – niezastąpiony.

Na pewno taki wynik osiągnięty przez Kingę nie byłby możliwy bez pracy i podejścia do podopiecznych trenera p. Jarosława KRAJOWSKIEGO, duże brawa dla trenera J.

 To pierwszy sukces Kingi w tym roku w kategorii „Młodziczek” i kolejne punkty do listy rankingowej PZT.

Trzymamy kciuki i z emocjami będziemy obserwować dalsze rozgrywki.

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.