GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Zostań Ambasadorem Spisu Powszechnego!

1 kwietnia br. rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który trwać będzie do końca września.

Każda osoba mieszkająca w Polsce ma obowiązek wziąć w nim udział, a pozyskane podczas badania informacje posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa tematach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury oraz wiele innych. Należy jednak pamiętać, iż jakość danych spisowych warunkowana jest możliwie jak najwyższym udziałem naszych Mieszkańców w spisie, dlatego też serdecznie zapraszamy Mieszkańców Gminy Błonie do wzięcia udziału w Akcji „Ambasador NSP 2021 - Ja już się spisałem!”, która promuje spis wśród osób korzystających z Internetu oraz mediów społecznościowych.

Mamy nadzieję, że aktywne popularyzowanie samospisu skutecznie zachęci naszych Mieszkańców do tej formy udziału w spisie powszechnym oraz zwiększy świadomość obowiązku spisowego wśród lokalnej społeczności.

Aby wziąć udział w tej akcji wystarczy zamieścić np. na swoim profilu na Facebooku wpis o treści dotyczącej NSP 2021 (np. „Ja się już spisałem, a Ty?”) opatrzony zdjęciem np. przedstawiającym wypełnianie formularza spisowego.

Do zdjęcia warto dodać element wizualnie nawiązujący do grafik spisowych. Zachęcamy do skorzystania z plansz przygotowanych przez Urząd Statystyczny (dostępnych poniżej), dzięki którym, możemy dodać do zdjęcia nakładkę akcji.

Do treści wpisu warto dodać hasztag #LiczymySięDlaMazowsza, który skupi społeczność mazowieckich Ambasadorów NSP 2021.

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.