O szkole

 W naszym liceum każdy uczeń w czteroletnim cyklu nauki realizuje trzy przedmioty na poziomie rozszerzonym, wybierając z następującej puli: język polski, matematyka, chemia, biologia, fizyka, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie oraz informatyka. Niewątpliwym atutem naszej szkoły jest możliwość łączenia trzech przedmiotów zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, o ile zbierze się odpowiednia liczba osób pozwalająca utworzyć grupę uczestniczącą razem w zajęciach. Ten system pozwala na skuteczne przygotowanie się do egzaminu maturalnego, który zdaje prawie 100 % naszych absolwentów, a potem na studiowanie wybranego kierunku.

       Wiodącym językiem obcym jest język angielski. Uczniowie, którzy rozpoczynają naukę w naszym liceum, przystępują do testu sprawdzającego poziom znajomości tego języka i na podstawie osiągniętych wyników są włączani do grup o różnym stopniu zaawansowania. Wybór drugiego języka obcego jest dokonywany spośród niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego.

       W naszym liceum do dyspozycji uczniów są sale lekcyjne wyposażone w komputery, projektory, tablice i monitory interaktywne.

       Uczniowie mogą korzystać z bogatego księgozbioru biblioteki szkolnej zawierającego pozycje z zakresu literatury pięknej, popularno – naukowej, lektury i pomoce maturalne. Systematycznie są nabywane nowości wydawnicze, zgodnie z potrzebami zgłoszonymi przez czytelników. Biblioteka posiada również czytelnię ze stanowiskami komputerowymi i szeroką ofertą prenumerowanych czasopism.

       W ramach lekcji wychowania fizycznego uczniowie korzystają z zajęć tanecznych prowadzonych przez profesjonalnego instruktora. Mają również możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach odbywających się na terenie basenu w sąsiadującym z liceum Centrum Sportu. Szkoła posiada oczywiście salę gimnastyczną wraz z siłownią i kompleksem boisk Orlik.

       W szkole funkcjonuje gabinet medyczny, w którym uczniowie mogą skorzystać z profesjonalnej opieki dyplomowanej pielęgniarki, co podnosi poziom bezpieczeństwa naszej placówki. Ponadto pani pielęgniarka prowadzi interesujące zajęcia z zakresu wychowania zdrowotnego dotyczące higieny życia, prawidłowego odżywiania, zapobiegania infekcjom i chorobom cywilizacyjnym, kontrolowania stresu i przeciwdziałania nałogom.

       W liceum pracują panie pedagog i psycholog, które zapewniają uczniom indywidualną pomoc i wsparcie, prowadzą warsztaty dotyczące profilaktyki uzależnień, technik ułatwiających naukę i panowanie nad stresem oraz treningi komunikacji międzyludzkiej i doskonalenia umiejętności społecznych, a także współpracują z rodzicami.

       W szkole działa Klub Wolontariusza, w ramach którego rozwija się współpraca z błońskimi przedszkolami, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Świetlicą Integracyjno – Terapeutyczną „Dajemy nadzieję” oraz Domem Pomocy Społecznej w Bramkach. Wolontariusze uczestniczą w akcji WOŚP oraz w imprezie „Błoński Uśmiech Młodzieży” organizowanej corocznie przez nasze liceum. Zakres działania jest tak szeroki i zróżnicowany, że każda osoba pragnąca nieść pomoc innym znajdzie tu swoje miejsce.

       Kolejnym obszarem, w którym uczniowie działają z pasją jest samorząd szkolny. Zaangażowani w jego prace młodzi, pomysłowi ludzie – poza zwykłymi zadaniami związanymi z reprezentowaniem swoich kolegów – organizują akcje mające na celu integrację społeczności szkolnej, a zarazem pomoc potrzebującym, np. andrzejki, loterie fantowe, kiermasz ciast.

       W roku 2012 przy naszym liceum powstał Młodzieżowy Klub HDK - PCK „Kropelka Życia”. Jego członkowie systematycznie uczestniczą w akcjach krwiodawstwa organizowanych na terenie Błonia, oddają również krew w warszawskich centrach krwiodawstwa. Kilkukrotnie Klub organizował na terenie liceum we współpracy z Fundacją DKMS akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego otwartą dla mieszkańców Błonia. Kilku członków Klubu zostało realnymi dawcami.

       W szkole działa Koło Strzeleckie LOK, którego uczestnicy systematycznie doskonalą swoje umiejętności posługiwania się bronią pneumatyczną i biorą udział w zawodach międzyszkolnych i samorządowych, zdobywając prestiżowe nagrody i wyróżnienia.

      W liceum dbamy o pełny rozwój naszych uczniów oraz o zaspokajanie ich potrzeb kulturalnych. Bliskość Centrum Kultury ułatwia nam regularne oglądanie nowości filmowych, ponadto organizowane są wyjazdy na spektakle do warszawskich teatrów, również na przedstawienia w języku angielskim. Uczniowie uczestniczą także w zajęciach zatytułowanych „Lekcja w kinie” będących warsztatami z teorii sztuki filmowej połączonymi z projekcją filmów organizowanymi przez Centrum Edukacji Filmowej przy Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

       Dla wygody uczniów w szatni znajdują się zamykane szafki, w których przechowują wierzchnie okrycia, obuwie i pomoce dydaktyczne. Mogą również korzystać z ustawionych w holu automatów z ciepłymi i zimnymi napojami oraz przekąskami, a także z dystrybutorów wody mineralnej. Teren szkoły jest objęty monitoringiem, co znacznie wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

       Nasze liceum zapewnia wszystkim, którzy uczą się w jego murach, wszechstronne wykształcenie i rozwój, a przyjazna i rodzinna atmosfera, która wyróżnia naszą placówkę sprawia, że czujemy się tutaj dobrze i bezpiecznie.

Przejdź do artykułu źródłowego 
powrót do kategorii
Następny

Pozostałe
aktualności

Apel
Najlepsze Licea
Nasza Szkoła
DO GÓRY

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.

Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!