GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

4 miliony na rozbudowę przedszkola!

    W poniedziałek 1 sierpnia Zastępca Burmistrza Marek Książek i Skarbnik Bogumiła Koprowska podpisali w Urzędzie Marszałkowskim umowę w ramach funduszu "Mazowsze dla równomiernego rozwoju" na dofinansowanie rozbudowy Przedszkola Publicznego nr 5 im. Kubusia Puchatka w Radzikowie.
    W ramach pozyskanych 4 milionów powstaną nowe pełnowymiarowe sale dydaktyczne z pełnym zapleczem sanitarnym i magazynowym. Dzięki temu przedszkole będzie mogło pomieścić aż 110 dzieci. Sale zajęć dydaktycznych zostały tak zaprojektowane, aby w razie konieczności można było je połączyć w jedną większą salę wielofunkcyjną, z przeznaczeniem na np. okolicznościowe wydarzenia, spotkania z Rodzicami. Powstanie też nowa szatnia dla dzieci oraz wielofunkcyjne, ogrzewane patio z przeszklonym dachem. Budynek wyposażony będzie w instalację OZE, monitoring, klimatyzację, rekuperację. Planowany jest również zbiornik retencyjny na wodę deszczową do podlewania zieleni na terenie przedszkola.

GALERIA

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.