GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Komunikat nr 12 Burmistrza Błonia z dnia 9 marca 2022 r.

  Szanowni Państwo,

  w związku z licznymi pytaniami informuję, że obecnie samorządy gminne nie otrzymały żadnych dotacji na finansowanie pobytu uchodźców.

  Czekamy na regulacje prawne dotyczące wsparcia finansowego dla samorządów i osób fizycznych przyjmujących u siebie uchodźców. Teraz wszelka pomoc możliwa jest wyłącznie dzięki ofiarności mieszkańców i zaangażowaniu wolontariuszy, za co raz jeszcze ogromnie dziękuję.

   

  Obecnie starostowie są uprawnieni do podpisywania umów z PODMIOTAMI GOSPODARCZYMI posiadającymi bazę noclegową. Kwota dofinansowania ze środków Wojewody wynosi maksymalnie 120 zł na osobę dziennie. Swoje oferty można zgłaszać za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Błoniu, przesyłając na adres – dariusz.urban@um.blonie.pl

   

  Na dzisiaj, nie ma też obowiązku rejestrowania się uchodźców w urzędach gmin – czekamy na rozwiązania prawne i w tym zakresie.

   

  Zenon Reszka
  Burmistrz Błonia

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.