GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Z wizytą u Pani Heleny Zofii Dyngler, 100-letniej mieszkanki naszej gminy

  W środę 19 stycznia br. miałem niezwykłą przyjemność udać się z najlepszymi życzeniami do Pani Heleny Zofii Dyngler - mieszkanki naszej gminy, która tego właśnie dnia obchodziła swoje 100. urodziny!

  Pani Helena to niezwykle ciepła osoba, której energii i chęci do działania pozazdrościć mógłby niejeden dwudziestolatek. Dostojna Jubilatka od czterdziestu lat jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Błońskiej.

  Za sprawą dwóch córek Ewy Dyngler-Gajowniczek i Violetty Chachaj oraz wnuczki Pauliny Gajowniczek ta niecodzienna uroczystość przebiegała we wspaniałej, rodzinnej atmosferze.

  W tym niezwykłym jubileuszu towarzyszyła mi także Pani Katarzyna Balcerowska-Majchrzyk Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Błoniu. Nie zabrakło również najbliższych przyjaciół Pani Heleny, na których, jak podkreśla, zawsze może liczyć.

  Życiowym mottem naszej Stulatki jest „muzyka, taniec i śpiew”, co z pewnością jest źródłem niezachwianego optymizmu, który bezustannie roztacza wokół siebie.

  Pragnę podziękować Pani Helenie oraz obecnym gościom (w tym przyjaciołom z Towarzystwa Ziemi Błońskiej) za niezwykle interesujące rozmowy i wspomnienia dotyczące historii naszego miasta.

  Raz jeszcze życzę dostojnej Jubilatce zdrowia, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności na kolejne lata.

   

  Zenon Reszka

  Burmistrz Błonia

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.