GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Niespodziewany gość w ratuszu

  Dzisiaj błoński ratusz odwiedził Ramazan Yessergepov - kazachski obrońca praw człowieka, dziennikarz, założyciel i redaktor gazety „Ałma-Ata Info”.

  Za swoje kontakty z posłami opozycji i ujawnianie afer rządowych był prześladowany i aresztowany a jego gazetę zamknięto.
  W maju 2017 roku próbowano go zabić, dlatego uciekł z Kazachstanu do Paryża. Stamtąd wyruszył blisko 5 miesięcy temu w pieszą pieszą wędrówkę przez Belgię i Holandię, Niemcy, a teraz Polskę. W drodze jest już 150 dni i pokonał już prawie 1900 km. 65-letni Ramazan Yessergepov idzie z Paryża do Moskwy. Podczas swojej wędrówki rozmawia z napotkanymi ludźmi i odwiedza urzędy. Opowiada o sytuacji politycznej w Kazachstanie i Wschodniej Europie. Mówi o walce o prawa człowieka i dominacji rosyjskiego reżimu. Zbiera także podpisy poparcia dla akcji „Paryż – Moskwa: marsz o prawa człowieka”. Po zebraniu podpisów petycję przekaże m.in. do władz Rosji, Parlamentu Europejskiego, ONZ.
  Z prośbą o wsparcie swoim podpisem zwrócił się również do władz Błonia – petycję podpisali Burmistrz Zenon Reszka i Zastępca Burmistrza Marek Książek.
  Ramazan Yessergepov do Błonia przybył z Sochaczewa, wcześniej odwiedził m.in. Kutno, Żychlin i Łowicz a po wizycie w Błoniu, starym napoleońskim szlakiem, udał się do Warszawy.
   

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.