GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Błoński Informator Samorządowy - czerwiec/lipiec 2021

  okładka BIS czerwiec lipiec 2021Szanowni Mieszkańcy

  27 maja obchodzimy Dzień Samorządowca z okazji tego święta składam wszystkim Koleżankom i Kolegom Samorządowcom – marszałkom województw, starostom, prezydentom miast, burmistrzom, wójtom, sołtysom, radnym i pracownikom urzędów oraz instytucji samorządowych serdeczne życzenia satysfakcji z pełnionej służby, widocznych owoców wykonywanej pracy, dobrej współpracy z lokalnymi społecznościami oraz powodzenia w realizacji planów i zamierzeń.

  Dlaczego wybrano akurat tę datę? 27 maja 1990 roku odbyły się wybory samorządowe - pierwsze w pełni demokratyczne wybory w powojennej Polsce. Reforma samorządowa z 1990 roku, która wprowadziła samorządowe gminy uważana jest za jeden z filarów III RP i uchodzi za jedną z najbardziej udanych reform ostatniego 30 -lecia. Dla upamiętnienia tej daty 27 maja obchodzony jest jako Dzień Samorządu Terytorialnego.

  Na sesji Rady Miejskiej 14 czerwca przedstawiłem raport z funkcjonowania gminy, radni podczas głosowania udzielili mi wotum zaufania oraz absolutorium za rok 2020. Na stronach 5-6 znajduje się szczegółowa relacja z sesji. Dziękuję za dobrą współpracę wszystkim Radnym, Pracownikom Urzędu Miejskiego i jednostek organizacyjnych, Sołtysom, Radom Osiedli, a przede wszystkim Mieszkańcom Gminy Błonie.

  Tak dobra ocena naszej wspólnej pracy i gospodarności oraz dyscypliny finansowej motywuje mnie i pracowników do jeszcze lepszej pracy na rzecz dalszego rozwoju Gminy Błonie i poprawy jakości życia mieszkańców.

  Dnia 23.06 Urzędzie Marszałkowskim zostało złożone wspólne pismo – moje i Wójta gminy Leszno – w sprawie ścieżek rowerowych od Białut do Leszna. Jak informowałem wcześniej, trwa przetarg w celu wybrania wykonawcy przebudowy drogi 579 na odcinku od Błonia w kierunku Leszna. W ramach tej przebudowy będzie również ścieżka rowerowa, którą niestety zaplanowano tylko do Białut.

  Z niewiadomych powodów, do połączenia sieci ścieżek w gminie Błonie ze ścieżkami, jakie powstaną na terenie gminy Leszno, a którymi będzie można bezpiecznie dojechać do Puszczy Kampinoskiej, zabraknie 1800 metrów. Wraz z Wójtem Banaszkiewiczem zawnioskowaliśmy do Marszałka Struzika o priorytetowe ujęcie wykonania brakującego odcinka ścieżek w budżecie Województwa Mazowieckiego na 2022 rok. Nasze wcześniejsze rozmowy w tej sprawie z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Warszawie nie przyniosły efektu.

  1 sierpnia będziemy czcić pamięć poległych w Powstaniu Warszawskim. Jak co roku, o 17.00 zawyją wszystkie syreny. Zechciejmy się zatrzymać i uczcić bohaterów minutą ciszy. Z kolei 1 września odbędzie się uroczystość z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. O jej przebiegu zdecyduje bieżąca sytuacja epidemiczna w kraju. Mam nadzieję, że będziemy mogli spotkać się na mszy w intencji ofiar, wspólnie złożymy wieńce na mogiłach poległych w walce z okupantem.

   

  Burmistrz Zenon Reszka

   

  Do pobrania:

  okładka BIS czerwiec lipiec 2021

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.