GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

3 Maja w Błoniu

  To już drugi raz, kiedy inaczej niż zwykle świętowaliśmy jedno z radośniejszych państwowych świąt – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

  Z uwagi na ograniczenia pandemiczne nie było uroczystości patriotycznych na błońskim Rynku, nie było orkiestry strażackiej, nie było kompanii honorowej z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu, nie było licznie zgromadzonych pocztów sztandarowych, przedstawicieli instytucji, jednostek i mieszkańców. Nie było defilady żołnierzy, pododdziałów strażackich, wozów bojowych ani towarzyszącego jej koncertu radosnych melodii. Nawet pogoda jakby dostosowała się do niewesołych okoliczności świętowania.

   

  Po Mszy za Ojczyznę w kościele pw. św. Trójcy w Błoniu spotkaliśmy się z przedstawicielami władz powiatu oraz mieszkańcami przy Pomniku Niepodległości, aby złożyć kwiaty i tym gestem oddać hołd twórcom Konstytucji Trzeciomajowej. Przedszkolaki z „Brzechwy” reprezentowały najmłodszych mieszkańców naszej gminy, a delegacja z Zespołu Szkół nr 1 im. Wańkowicza – młodzież szkolną – dziękuję Wam serdecznie! Dziękuję również licznej reprezentacji dzieci i młodzieży ze środowisk harcerskich – na zuchy, druhny i druhów z Hufca ZHP Błonie i współdziałające z nimi harcerki z ZHR - zawsze można liczyć.

  Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się na Rynku tłumnie, ale już bezpiecznie i z całą odpowiednią oprawą będziemy radośnie świętować. Do zobaczenia!

   

  fot. M. Frejnik
   

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.