GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Komunikat nr 6 Burmistrza Błonia z dnia 2 kwietnia 2020r.

  Drodzy Mieszkańcy,
  informujemy, że wprowadzono do odwołania kolejne obostrzenia m.in.:

  • każda osoba do 18 roku życia może wyjść z domu w ważnych sprawach tylko pod opieką dorosłego opiekuna.
  • sklepy i punkty usługowe – 3 osoby na kasę lub stanowisko do płacenia, sklepy mają obowiązek zapewnienia jednorazowych rękawiczek lub środków do dezynfekcji rąk a klienci są obowiązani do ich używania; w godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia.  W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich, w tym również dla osób powyżej 65. roku życia.
  • W weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte.
  • Placówki pocztowe – 2 osoby na 1 okienko pocztowe
  • zawieszona działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych, tatuaży, rehabilitacji i masaży
  • Zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich
  • Obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich. wyłączeni z tego obowiązku są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia), a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie. 
  • Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

  Część ograniczeń obowiązuje już od wczoraj a część od dzisiaj. Przypominam, że nadal obowiązują wcześniej wprowadzone ograniczenia. Wszystkie obowiązujące zakazy i ograniczenia zebrane są na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

  Dziekuję za wszelkie przejawy solidarności, wsparcia i podziękowania jakie od Państwa otrzymujemy. Dziękuję za pomoc m.in. firmie PAZAL Paweł Zaleski za nieodpłatne dostarczenie po 70 kompletów ubrań ochronnych dla pracowników gminnej przychodni zdrowia, MPWiK, ZUK i Policji oraz firmie Shockfire (przyszłemu operatorowi strzelnicy w Centrum Sportu), która przekaże dla pracowników gminnej przychodni zdrowia specjalistyczne maseczki z jonami srebra.

  Tak jak informowałem wcześniej trwa akcja dystrybucji maseczek – proszę o cierpliwość – trafią do wszystkich. Dziękuję instytucjom i osobom zaangażowanym w przygotowanie i dostarczanie maseczek.

  Bardzo Wam dziękuję za bezwzględne przestrzeganie zaleceń, zachowanie spokoju i rozwagi.

  Wszyscy znajdujemy się w jednakowo trudnej sytuacji. Razem przetrwamy ten ciężki czas.

  Zenon Reszka
  Burmistrz Błonia

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.