GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

FERIE w BŁONIU – od 10 do 23 lutego 2020

   

  FERIE w BŁONIU – od 10 do 23 lutego 2020

   

  Centrum Kultury w Błoniu

  Logo Centrum Kultury w Błoniu

  Ferie w Centrum Kultury - rozpiska zajęć

  Uwaga. Obowiązują zapisy na zejęcia tel. 22 752 63 00

   

   

  płatek

   

   

  Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu

   

   

   

   

   

   

  GYM-SLIM ul. Modlińska 15

  Ferie - oferta Gym-Slim

   

  Hej hej Kochani za chwilę ferie i czas wolny dla wszystkich dzieci. W związku z tym mamy ogromną przyjemność poinformować, iż podczas ferii tj. od 10.02.2020 do 21.02.2020 w naszym klubie odbywać się będą zajęcia dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat.

  Zajęcia mają na celu zachęcenie wszystkich dzieci do aktywności fizycznej i do świetnej zabawy. Zajęcia o charakterze ogólnorozwojowym poprowadzone będą przez Łukasza Kołakowskiego, który to na co dzień jest pracownikiem Szkoły Podstawowej nr 1 w Błoniu i jest nauczycielem wychowania fizycznego.

  W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z klubową recepcją pod nr 516 600 119.

  Spędź ferie razem z Gym-Slim !

  Serdecznie zapraszamy smiley

   

   

  Muzeum Ziemi Błońskiej

   


   

  FERIE W MUZEUM ZIEMI BŁOŃSKIEJ (DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH)

  Warsztaty towarzyszące fotograficznej wystawie czasowej „Moje miasto Błonie… Portret rodzinny”:
  Zajęcia będą poprzedzone obejrzeniem wystawy czasowej i krótką lekcją na temat historii fotografii ze szczególnym uwzględnieniem jej początków.
  Warsztaty światłem - o początkach fotografii
  Zapraszamy na warsztaty opowiadające o źródłach fotografii. Każdy z uczestników wykona własną camerę obscura ( pierwowzór aparatu fotograficznego) dzięki której na specjalnym światłoczułym papierze uchwyci własny kadr. Uczestnicy warsztatów poznają mechanizm działania takiego aparatu. Zwieńczeniem zajęć będzie wywołanie zdjęcia w ciemni fotograficznej w czym pomoże fotograf-animator.
  W dawnej pracowni fotograficznej
  Zapraszamy na warsztaty podczas których na podstawie dawnej fotografii dzieci będą próbowały odtworzyć scenki tam przedstawione. Dzięki pojawieniu się fotografa z początku XX wieku uczestnicy poczują klimat dawnej pracowni fotograficznej. Istotnym elementem zajęć będzie odtworzenie dawnego procesu robienia zdjęcia- począwszy od charakteryzacji, ustawienia pozy poprzez czas naświetlania wynoszący kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund (konieczna nieruchoma poza do utrzymania). Następnie dzieci obejrzą efekty swojej pracy na dużym ekranie- będą mogły zaobserwować jak na zdjęcie wpłynął czas naświetlania i utrzymanie pozy. Zajęcia zakończą się wzajemnym rozpoznawaniem uwiecznionych na zdjęciu scenek.
  Seans filmowy
  Zapraszamy na 50 minutowy seans filmowy poświęcony wybranym postaciom ze świata sztuki.
  Warsztaty towarzyszące wystawie stałej „Błonie – miasto na szlaku”:
  Warsztaty z robienia błońskich przypinek
  Każdy z uczestników będzie miał okazję przygotować rysunek z którego następnie wykona swoją przypinkę. Z pewnością możliwość użycia maszyny do wytworzenia błońskiego gadżetu będzie ciekawym doświadczeniem.
  Układanie błońskich puzzli na czas.
  Rywalizacja zostanie poprzedzona krótką lekcją wprowadzającą. Następnie uczestnicy zostaną podzieleni na grupy i otrzymają puzzle magnetyczne nawiązujące do obejrzanych eksponatów. Grupy będą ze sobą rywalizowały na czas w ich układaniu.
  Pocztówka z Błonia
  Lekcja muzealna poprzedzająca warsztaty będzie skupiała się na części ekspozycji dotyczącej początku XX wieku oraz czasów II Wojny Światowej. Uczestnicy lekcji prześledzą obecność kartki pocztowej. Na wystawie zaprezentowane są m.in. kartki wysyłane z Francji, pocztówki w języku jidysz, pocztówki drukowane z okazji imienin Józefa Piłsudskiego, ale też pocztówki z czasów II wojny Światowej adresowane m.in. do Edwarda Przybysza. Podczas praktycznej części zajęć uczestnicy zostaną poproszeni o wykonanie własnej błońskiej kartki pocztowej.

  Zgłoszenia telefonicznie: 22 7707030 lub mailowo: sekretariat@muzeumblonie.pl (p. Marlena Kucharska-Nowotko).


   

   

   

   

  Dom Kultury w Radzikowie

  Szkoły Podstawowe Gminy Błonie

  W czasie ferii bogatą ofertę pełną atrakcji proponują swoim uczniom szkoły podstawowe. Szkoły Podstawowe nr 3 i nr 4 zapraszają na wspólne spędzanie pierwszego tygodnia ferii a Szkoły Podstawowe nr 1, nr 2 i w Bieniewicach zapraszają przez całe ferie. w każdej placówce zapewniono miejsca dla kilkudziesięciorga uczestników. Szczegółowe informacje nt. zajęć dostepne są w poszczególnych placówkach.

   

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.