GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Mamy to! Mistrzostwa Świata Juniorów w wędkarstwie rzutowym odbęda się w Błoniu!

  W dniach 15 - 17 listopada br. w Wiedniu / Austria odbył się Kongres Sprawozdawczo Wyborczy Federacji ICSF (International Casting Sport Federation – Międzynarodowej Federacji Wędkarstwa Rzutowego), w którym uczestniczyli przedstawiciele PZW: Zbigniew Mośko ZG PZW, Dionizy Mikołajczyk PZW Poznań i Cezary Wieczorek z Okręgu Mazowieckiego PZW.

  W związku z tym, że kadencja Zarządu ICSF dobiegła końca to musiało nastąpić podsumowanie działalności, osiągnięć organizacyjnych i sportowych w latach 2015 - 2019. Sprawozdanie, w imieniu Zarządu, przedstawił Prezydent ICSF Pan Kurt Klamet.

  Uczestnictwo w Kongresie było okazją do odbycia wielu spotkań i rozmów na temat rozwoju tej dyscypliny sportu, wytyczenia nowych kierunków działania oraz do nawiązywania nowych znajomości i kontaktów.

  W drugim dniu, zgodnie z harmonogramem, Kongres rozpatrzył aplikacje dotyczące organizacji najważniejszych zawodów w latach 2020-2021, które zostały przesłane od Narodowych Federacji m.in. z Polski od Okręgu Mazowieckiego PZW, który przygotował bardzo ładną wideo prezentację miejsca przeprowadzenia zawodów oraz zakwaterowania. Prezentacja została uzupełniona wystąpieniem Kol. Cezarego Wieczorka, które zostało nagrodzone brawami. W tej sprawie głos zabrał również Kol. Zbigniew Mośko popierając wniosek. Na ręce Prezydenta ICSF Kurta Klameta kol. Cezary Wieczorek złożył listy intencyjne od Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jana Żychlińskiego oraz od Burmistrza Błonia Zenona Reszki, którzy zapewnili w nich o wsparciu w organizacji Mistrzostw Świata Juniorów.

  Kongres, oceniając wszystkie aplikacje, dokonał wyboru organizatorów na 2020r w tym organizatora Mistrzostw Świata Juniorów 2020. Po przedstawieniu naszej prezentacji i wielu wcześniejszych rozmowach, liczyliśmy na pozytywną decyzję Kongresu (prezentacja jest zamieszczona na oficjalnej stronie ICSF). Decyzją Kongresu, Polska otrzymała prawo do organizacji Mistrzostw Świata Juniorów - Błonie 2020 - taka jest oficjalna nazwa zawodów, a bezpośrednim organizatorem jest Okręg Mazowiecki PZW. Mistrzostwa zaplanowano w dniach 16-19 lipca 2020r , areną zmagań będzie Stadion Miejski w Błoniu im. Józefa Piłsudskiego.

  Przed nami okres wzmożonej pracy w przygotowaniach do organizacji Mistrzostw Świata Juniorów - Błonie 2020.

  Cezary Wieczorek
  Prezes Koła nr 9 PZW w Błoniu

GALERIA

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.