GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Bramkowskie Integracyjne Spotkanie WIANKI 2019 w rytmach disco polo

   

  ..."Lubię na czas Wianek przyjeżdżać do Bramek, tu zabawa fajna jest i przyjaciół grupa fest”... - takimi słowami piosenki gospodarze powitali uczestników XI Bramkowskiego Spotkania Integracyjnego WIANKI 2019.

   

  Grupa przyjaciół, którzy tradycyjnie spotykają się w Bramkach w czerwcu, jest coraz większa. W tym roku na Wianki przyjechali przedstawiciele 31 placówek pomocowych: domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów pomocy społecznej z pięciu województw: mazowieckiego, pomorskiego, podkarpackiego, podlaskiego, warmińsko – mazurskiego.

  Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „gala disco polo” i miało charakter festynu.             

  W rytmach wszechobecnej muzyki uczestnicy korzystali z zajęć plastycznych, sportowych, studia tatuażu i wizażu, wykonywali figury z balonów. Dla miłośników discopolo przygotowano kącik „Jaka to melodia”, gdzie mogli sprawdzić swoją wiedzę i znajomość największych przebojów. Chwile spędzone w Bramkach uczestnicy mogli utrwalić wykonując zdjęcia w foto-budce.  Na wszystkich czekały smakołyki rodem z festynu: hot-dog, zapiekanki, popcorn, gofry, lody i zimne napoje. 

  Niewątpliwą atrakcją tegorocznych Wianek był koncert zespołu „Na plus”, który porwał wszystkich uczestników do wspólnej zabawy i tańca. Nie zabrakło również tradycyjnego wykonywania wianków, które w uroczystym, barwnym korowodzie zostały przeniesione nad staw i przy akompaniamencie muzyki, puszczone na wodę. 

  Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe statuetki i upominki, które wręczył Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński - honorowy patron spotkania oraz Zastępca Burmistrza Błonia - Marek Książek.

  Podsumowaniem spotkania był program artystyczny, który przygotowali mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bramkach oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bramkach i Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu. Była to prawdziwa gala, niesamowite show. W blasku jupiterów, laserów, w obłokach dymu nasi artyści prezentowali takie przeboje jak   „Wymarzona”, „Miłość w Zakopanem”, „Przez twe oczy zielone”, „Bałkanica” i wiele innych. Nogi same niosły do tańca!

  Muzyka łagodzi obyczaje, łączy pokolenia, sprzyja integracji i nawiązaniu nowych znajomości. Tak też się stało podczas Wianek, 28 czerwca 2019 r. w Domu Pomocy Społecznej w Bramkach, gdzie spotkali się i wspólnie spędzili radosny czas przedstawiciele  lokalnych władz samorządowych oraz  szkół i przedszkoli, organizacji i instytucji pozarządowych z Błonia, pracownicy placówek pomocowych,  społeczność lokalna oraz osoby niepełnosprawne. Organizatorzy Bramkowskiego Spotkania Integracyjnego Wianki 2019 – tj. Dom Pomocy Społecznej w Bramkach oraz Krajowe Stowarzyszenie „Przyłącz się do nas” w Bramkach już dziś zapraszają na kolejne spotkania słowami tegorocznej piosenki przewodniej 

   

  „Więc wspominaj te spotkania
  Chwile rozmów, zabaw, grania
  A gdy będzie smutno ci
  To przyjeżdżaj do nas dziś”

   

                                                                                                                 Anna Krzysztofik

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.