GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Pomagamy Oskarowi - Walentynkowy Bal Charytatywny

  Szanowni Państwo,

  w ubiegłym roku w naszej gminie prowadzona była szeroko zakrojona akcja pomocy dla małej Mai chorej m.in. na lekooporną padaczkę. Przy zaangażowaniu bardzo wielu osób, instytucji i firm udało się zebrać potrzebną kwotę i dziś Maja jest już po operacji przeprowadzonej w Niemczech – operacji zakończonej sukcesem, gdyż napady padaczki całkowicie ustały!

  Jestem ogromnie wdzięczny wszystkim, którzy pomogli w osiągnięciu tego celu – mieszkańcom i przedsiębiorcom a zwłaszcza właścicielom Lawendowego Pałacyku, którzy zorganizowali wówczas spotkanie przy balladzie i aukcję na rzecz Mai.

  Maja dochodzi do zdrowia a nasze błońskie pomaganie trwa nadal. Tym razem na naszą pomoc i wsparcie czeka 11-letni Oskar. U niego również – podobnie jak u Mai – lekooporna padaczka uniemożliwia prawidłowy rozwój. I również w jego przypadku lekarze w Polsce są już bezsilni. Chcemy zatem umożliwić Oskarowi - kolejnemu dziecku z Błonia – skorzystanie z dalszego leczenia.

  W sobotę 16 lutego odbyło się pierwsze wydarzenie charytatywne dla Oskara – Walentynkowy Bal Maskowy w Lawendowym Pałacyku – za którego przygotowanie i perfekcyjną organizację składam ogromne gratulacje i podziękowania Państwu Izabeli i Waldemarowi Oszczykom oraz Państwu Urszuli i Norbertowi Sasinom. Głównym motywem balu były maski weneckie, które zakrywały twarze zebranych lecz nie ich wielkie serca. Dekoracje sali były inspirowane filmem "Avatar", a zebrani goście mogli podziwiać na stołach drzewa dusz wykonane przez MB Dekoracje.

  Liczne atrakcje, doskonała muzyka (w wykonaniu zespołu Tiger Band, należącym do Pana Alberta - taty Mai) i pyszne jedzenie sprawiły, że chętnych było sporo.

  Oprócz starannie przygotowanego menu podczas balu serwowane były kolorowe koktajle wykonane przez złotych Medalistów: Rafała Dobrowolskiego oraz Artura Wawrzyszczaka, którzy na swoim koncie mają tak prestiżowe nagrody jak m.in.: 1st Place Mattoni Competition Poland Warsaw– 2018,  1st Place Black Balsam Competition Poland Warsaw – 2018,  Gold Medal and Champion Skill Golden Cup Taiwan – 2018.
  Podczas balu odbyła się również zabawa pt. "Razem zbudujmy przyszłość Oskara" podczas której można było nabyć cegiełki podarowane przez m.in.: Zespół Wilki, O.S.T.R, Michała Pazdana, MB Dekoracje i wiele innych osób o ogromnych sercach i chęci niesienia pomocy.

  Sponsorami Balu były też firmy: Artiwa, WOW event, Funphotos i Gym Slim – wszystkim serdecznie dziękuję za zaangażowanie.

  Wszystkie osoby i firmy uczestniczące w organizacji Balu nie pobrały żadnego wynagrodzenia za swoją pracę, więc wszystkie zebrane środki (ponad 18tys. złotych) zostały wpłacone na konto Oskara (https://dzieciom.pl/podopieczni/6244).
  Oskar wraz z Mamą byli obecni podczas Balu – zdumiewa jak, mimo bardzo wielu bardzo poważnych problemów zdrowotnych chłopca, oboje są bardzo pogodni i pełni optymizmu.

   

  Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, Przedsiębiorcy i Przyjaciele,

  zwracam się z gorącą prośbą o wsparcie Oskara - zarówno przy okazji kolejnych organizowanych koncertów i zbiórek, jak też w formie przekazania darowizny. W najbliższym czasie będziemy składać roczne zeznanie podatkowe. Przypominam, że każdy na nas może przekazać 1% swojego podatku – podatku, który i tak płaci – na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Można swój 1% przekazać również na rzecz Oskara wpisując w odpowiedniej rubryce numer KRS: 0000037904, a w polu „cel szczegółowy”: 6244 Oskar Suski.

  Wpłat darowizny można dokonywać na konto Fundacji, pod opieką której jest Oskar:

  Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą":
  Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
  Tytułem: 6244 Suski Oskar darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

  Z góry serdecznie dziękuję

  Zenon Reszka
  Burmistrz Błonia

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.