GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Centrum Sportu rośnie w górę!

   

  W środę 27 czerwca na terenie budowy kompleksu sportowo rekreacyjnego w Błoniu odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego w ścianę budynku.

   

  Jak powiedział Burmistrz Zenon Reszka podczas uroczystości: „Rok temu podczas Dni Błonia wbijaliśmy pierwszą łopatę na placu budowy basenu, a dziś - w codziennie rosnących wyżej murach - ma miejsce uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego budynku Centrum Sportu i Rekreacji. Prace idą zgodnie z planem zatem wszystko wskazuje na to, że za rok spotkamy się w nowo otwartym obiekcie”.

   

  Relacja Telewizji Internetowej MAZOWSZETV.PL

  Basen

   

   

                  W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych – Starosta Jan Żychliński, Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Wójcik i  radni Rady Miejskiej w Błoniu, honorowy obywatel Błonia płk Wiktor Kacprzak, kombatanci, sołtysi, dyrektorzy placówek oświatowych i gminnych jednostek organizacyjnych oraz osoby zasłużone dla błońskiej społeczności. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli wykonawcy, służb powiatowych oraz mediów. Przyszłego użytkownika, czyli Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu reprezentował Dyrektor Włodzimierz Leduchowski.

                  Akt potwierdzający datę i okoliczności wznoszenia budynku podpisali Burmistrz Zenon Reszka, Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Wiśniewski i Prezes firmy Alstal Jarosław Szczupak. Akt, który na odwrocie podpisali też wszyscy uczestnicy uroczystości, wraz z ostatnim numerem miesięcznika samorządowego BIS, bieżącym numerem dziennika, mapą Błonia z zaznaczonym obiektem w budowie, monetą i herbem Błonia zapakowany został do stalowej tuby i umieszczony w gablocie wmurowanej w ścianę. Jeden egzemplarz aktu trafił do gabloty obok tuby - oprawiony w ramki tak, aby przyszli użytkownicy Centrum Sportu mogli zapoznać się z jego treścią.

                  Budynek, w którym znajdzie się m.in. basen sportowy 25-metrowy, basen rekreacyjny ze zjeżdżalniami, strefa spa zawierająca łaźnie, sauny i kriokomorę, a także korty do squasha, hala sportowo-widowiskowa z trybunami na około 500 miejsc oraz sale fitness, siłownia, kręgielnia i 50-metrowa strzelnica ma być oddany do użytku na koniec sierpnia 2019 roku. Inwestycja ma kosztować około 61 mln zł. W tym roku gminie udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 5,5 mln zł, w przyszłym roku będzie możliwość złożenia wniosku na kolejne 2,5 mln zł.

   

  Biuro Promocji

   

  Więcej zdjęć - galeria

   

   

  (Zdjęcia poniżej - fot. Marek Zdrzyłowski)

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.