GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Zapraszamy mieszkańców do uczestnictwa w Nocy Muzeów - INAUGURACJA MUZEUM ZIEMI BŁOŃSKIEJ – 19.05.2018

  W 2018 roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym tak ważnym dla całego kraju czasie, staniemy się świadkami historycznego wydarzenia. W Błoniu otwarte zostanie Muzeum opowiadające o historii miasta i okolic. 

   

   

   

  Inauguracja Muzeum Ziemi Błońskiej 19.05.2018 r.

   

   

   

   

    

   

  Inauguracja Muzeum Ziemi Błońskiej 19.05.2018 r.

   

   

  Otwarcie Muzeum w Błoniu

   

  W 2018 roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym tak ważnym dla całego kraju czasie, staniemy się świadkami historycznego wydarzenia. W Błoniu otwarte zostanie Muzeum opowiadające o historii miasta i okolic. Zacznie żyć instytucja gromadząca i udostępniająca materialne i niematerialne dziedzictwo  ziemi błońskiej, rozumianej jako obszar obejmujący dawne ziemie powiatu błońskiego.

  Idea powstania Muzeum w Błoniu dojrzewała od dawna. Szczególnie mocno pragnienie powołania instytucji, która miałaby na celu upamiętnienie historii miasta, dało się zauważyć już w okresie międzywojennym. Odzyskanie przez kraj niepodległości, i wynikająca z tego faktu potrzeba budowania nowego społeczeństwa były szczególnie ważne dla odradzającej się nowej państwowości również w wymiarze lokalnym.

  Tak więc, na realne powstanie Muzeum w Błoniu  przyszło czekać mieszkańcom bardzo długo. Decyzją obecnych władz Błonia, Rada Miasta w 2015 roku  podjęła uchwałę o powołaniu Muzeum Ziemi Błońskiej - instytucji trwałej o charakterze niedochodowym, służącej społeczeństwu  i jego rozwojowi, dostępnej publicznie, która prowadzi badania nad materialnymi i niematerialnymi świadectwami historii miasta.

  Otwarcie Muzeum nie kończy pracy nad badaniem historycznej przeszłości miasta i okolic.

  Po intensywnej pracy nad budową ekspozycji stałej, przed pracownikami Muzeum następny etap sprowadzający się do merytorycznego opracowywania zbiorów pozyskanych dzięki ofiarności mieszkańców, jak również pracy nad ich udostępnieniem.

  19 maja zapraszamy  do zwiedzania ekspozycji stałej  Muzeum Ziemi Błońskiej  -  w godz. od  18.00 do 22.00 czekamy na Państwa  al. Norwida 1, 05-870 Błonie

   

   

  Do końca maja wejście do Muzeum nie będzie biletowane.

  Zapraszamy od wtorku do czwartku w godz. 9.00 - 16.00

   

  Ceny biletów i godziny otwarcia od czerwca dostępne będą na stronie www.muzeumblonie.pl

   

  Wiesława Wideryńska

   

   

   

   

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.