GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

STADION im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Błoniu OTWARTY ! - Relacja telewizji internetowej MAZOWSZETV.PL

  Piękna pogoda, muzyka, konfetti, cheerleaderki oraz rozgrywki piłkarskie, tak w skrócie można opisać dzień, w którym oficjalnie został otwarty Stadion Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Błoniu

   

  Relacja telewizji internetowej MAZOWSZETV.PL

  Relacja filmowa MazowszeTV

   

   

  Od ponad roku mieszkańcy Gminy Błonie z zainteresowaniem śledzili postępy budowy obiektu sportowego przy ul. Legionów 3A w Błoniu. Stadion każdego miesiąca zmieniał swój wygląd.  Na początku obecnego roku został oddany do użytku sportowcom, a 8 kwietnia oficjalnie otwarty.

   

   

  Na każdym, kto pamięta stare, odstraszające budynki, obecny wygląd stadion zrobił ogromne wrażenie, ale po kolei….

  Na oficjalnym otwarciu pojawiło się wielu znamienitych gości oraz mieszkańców. Uroczystość rozpoczęła się od występu Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Błoniu oraz dynamicznego występu cheerleaderek z zespołu Hasao. Następnie zgromadzonych gości przywitał Burmistrz Błonia Zenon Reszka oraz Włodzimierz Leduchowski – Dyrektor nowopowstałej jednostki Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu. Po przecięciu wstęgi oraz poświęceniu budynku, wszyscy mogli obejrzeć nowy obiekt sportowy.

  Nowoczesny budynek, przestronne pomieszczenia z widokiem na boisko, wielofunkcyjne sale, ale przede wszystkim szatnie oraz trybuny wywarły na zwiedzających ogromne wrażenie. Mieszkańcy Gminy Błonie doczekali się obiektu na miarę obecnych czasów, na którym wychowywać się będą kolejne pokolenia młodych sportowców. Otwarcie stadionu jest także ważnym wydarzeniem dla głównego użytkownika – Klubu Sportowego Błonianka, który to w tym roku obchodzi 100-lecie powstania.

  Data 8 kwietnia 2017 roku wpisała się na stałe do historii sportu w Gminie Błonie. Kolejną ważną datą będzie zapewne otwarcie kompleksu sportowego, w którego skład wejdzie basen i hala sportowa. Owa inwestycja rozpocznie się już w tym roku!

  Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia dla Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Błoniu oraz Straży Miejskiej. 

   

  Maciej Cieślak

   

   

   

  Otwarcie Stadionu Miejskiego 8.04.2017

   

   

  Otwarcie Stadionu Miejskiego 8.04.2017

   

   

  Otwarcie Stadionu Miejskiego 8.04.2017

   

   

   

   

  Otwarcie Stadionu Miejskiego 8.04.2017

   

   

  Otwarcie Stadionu Miejskiego 8.04.2017

  Fot. Marek Frejnik, Zdzisław Lecewicz

   

  Fotorelacja - fot. Marek Frejnik

   

   

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.