GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Dbaj o powietrze – zmień życie na lepsze!

  Pod takim haseł odbył się tegoroczny wiosenny piknik EKO-BŁONIE. Po raz 11 impreza zgromadziła na błońskim rynku wystawców, sprzedawców ekologicznej żywności, ozdób, roślin a także szkoły i instytucje promujące zdrowie i ekologię.

  Co roku inne hasło przewodnie nawiązuje do ważnego i aktualnego tematu. W ubiegłym roku była mowa o drzewach, w tym roku głośno jest o powietrzu i jego zanieczyszczeniu zatem do powietrza nawiązywały stoiska i występy podczas XI Eko-Błonia.

  Uczniowie błońskich szkół przygotowali tablice informacyjne na temat smogu i zanieczyszczeń, przedszkolaki śpiewały i tańczyły nawołując do dbania o środowisko i powietrze, pracownik Kampinoskiego Parku Narodowego opowiadał jakim powietrzem oddychamy w lesie i jakie są tego efekty.

  Wręczono również nagrody laureatom dwóch konkursów: plastycznego organizowanego przez Urząd i internetowego konkursu wiedzy organizowanego przez MPWiK. Był szereg warsztatów plastycznych – na największym, zorganizowanym przez Centrum Kultury, dzieci wykonywały kolorowe wiatraczki i lepiły przepiękne holenderskie wiatraki. Młodzież puszczała latawce, można było zrobić sobie zdjęcie w samolocie a nawet zjeść biało-błękitną chmurkę (przygotowaną w formie ciastka przez uczniów Technikum Technologii Żywności). Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokazowy ekologiczny samochód elektryczny – Nissan Leaf zaprezentowany przez firmę Zaborowski.

  Równie wielu chętnych ustawiało się do warsztatu garncarskiego, który już tradycyjnie na błońskich imprezach plenerowych wystawia Gimnazjum nr 2 – obecnie Szkoła Podstawowa nr 4. I oczywiście jak co roku mieszkańcy gminy Błonie mogli wymienić elektrośmieci odbierane przez firmę Remondis na krzewy i drzewka ze szkółki KPN. Pracownicy Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego obsługiwali wydawanie drzewek, informowali o możliwości dofinansowania do wymiany pieca, przygotowali też malowanki o tematyce ekologicznej dla najmłodszych. Obok stanowiska Urzędu można było obejrzeć wystawę przepięknych zdjęć autorstwa Joanny Jackowskiej-Witek pt. „Gnane wiatrem”, a także - na stoisku Kampinoskiego Parku Narodowego - dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat sąsiadującej z nami Puszczy i jej mieszkańców.

  Kolejny piknik Eko-Błonie już za rok – oby pogoda i uczestnicy dopisali podobnie jak w tym roku!

  BP UM
  fot. Marek Frejnik

   

  Więcej zdjęć w Galerii

  Reportaż z XI PIkniku w MazowszeTV:

  fotos z reportażu

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.