GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Jeszcze tylko dzisiaj i jutro można głosować na Szkołę Podstawową nr 2 im. Janusza Korczaka w Błoniu, która walczy w konkursie Empiku o tysiąc książek – prosimy o wsparcie akcji!

   

  Głosujemy na Szkołę Podstawową nr 2:

  Głosowanie w konkursie Empiku

   

   

  10 000 książek dla bibliotek od Empiku

  Kolejny raz Empik zaprosił biblioteki ze wszystkich publicznych i społecznych szkół podstawowych z całej Polski do udziału w akcji „Tysiąc powodów by czytać”. To element szeroko zakrojonego programu wspierania czytelnictwa wśród dzieci i ma na celu wciąganie najmłodszych w fascynujący świat literatury. Dziesięciu bibliotekom, wyłonionym w głosowaniu internetowym, Empik podaruje po 1000 książek. 

  Zwycięzców w konkursie „Tysiąc powodów by czytać” wybierają internauci w głosowaniu. Nagrody zostaną przyznane 10 bibliotekom w dwóch kategoriach. Ciężarówka wypakowana tysiącem książek pojedzie do każdej z pięciu zwycięskich szkół w kategorii do stu uczniów i do każdej z pięciu szkół-laureatek, w których uczy się więcej niż setka dzieci. Dodatkowo 500 pierwszych podstawówek, które zgłoszą się do akcji, otrzyma fotoksiażkę ufundowaną przez Empikfoto.

  Szkolna biblioteka to miejsce, w którym dzieci zaczynają swoją przygodę z czytaniem. To tam odkrywają fascynujące przygody „Dzieci z Bullerbyn” i dzięki nim uczą się jak ważna jest przyjaźń, tam zaczynają poszukiwania magicznego błękitnego koralika ze świata „Karolci”, czy podpatrują figle „Mikołajka”. Oprócz klasycznych tytułów z kanonu literatury dziecięcej i lektur szkolnych najmłodsi trafiają w bibliotekach na najnowsze wydawnictwa, powieści i albumy. Dzięki pięknym ilustracjom i wciągającym historiom kształtują one w maluchach nawyk sięgania po książki. Empik wspiera szkoły w zapełnianiu bibliotecznych półek  najbardziej rozchwytywanymi pozycjami, dlatego już po raz drugi organizuje akcję i konkurs pod hasłem „Tysiąc powodów by czytać”, dzięki któremu aż dziesięć podstawówek będzie mogło spełnić czytelnicze marzenia uczniów.

  Ponieważ biblioteki szkolne to często pierwsze i jedyne miejsca kontaktu dzieci z książkami, Empik chce, by szkoły same decydowały, które tytuły z oferty sklepu wybiorą do bibliotecznych zbiorów. W ubiegłym roku szczególnym zainteresowaniem cieszyły się „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, które zostały uznane za Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2016. Dlatego też opracowanie graficzne tegorocznej edycji konkursu „Tysiąc powodów by czytać” powierzono ilustratorowi „Niesamowitych przygód...”, Danielowi de Latourowi. Artysta, który jest laureatem wielu prestiżowych nagród tworzy także dla dorosłych, ale – jak sam przyznaje – pracując nad książkami dla dzieci, może bez skrupułów rysować tak, jak lubi najbardziej: dużo i wszędzie. Niektóre rysunki są inspirowane  twórczością jego dzieci.

  Akcję „Tysiąc powodów by czytać” wspierają uczestnicy programu Mój Empik. Każda transakcja dokonana przy użyciu karty stanowi cegiełkę wspierającą rozwój czytelnictwa wśród dzieci i przyczynia się do odkrywania przez nie niezwykłego świata literatury.

   

  Konkurs Empiku - plakat

   

   

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.